Poliüreten Zemin Kaplama
Poliüretan epoksi ile benzer özellikler taşıyan bir kaplamadır. Epoksiden daha esnek ve güneş ışınlarına daha dirençlidir, bu özellikleriyle açık alanlar için daha idealdir. 
 
Epoksi kaplama mı, yoksa poliüretan kaplama mı? 
 
Asıl kullanım alanı endüstriyel yapılar olan epoksi ve poliüretan zemin kaplamaları, günümüzde çok çeşitli renk alternatifleri, eksiz bir yapıda oluşları, temizlenmelerindeki kolaylıkları vb. özelliklerinden dolayı, her türlü yapıda dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Yapınızın zeminini epoksi türü bir malzeme ile kaplatmaya karar verdiğinizde - yüksek performanslı kaplama türlerini bir kenara atarsak - karşınıza epoksi ve poliüretan kaplama seçenekleri çıkacaktır. Peki neye göre seçim yapacaksınız? Aslında cevap çok karmaşık değil; eğer zemin özelliklerinizden dolayı esnek bir kaplama ihtiyacınız var ise poliüretan kaplamayı seçmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Epoksi kaplama, poliüretan kaplamaya göre daha az esnek bir kaplama türüdür. 
 
Hangi tür zeminlere epoksi|poliüretan kaplayabiliyoruz? 
 
Beton, Şap, seramik zeminler üzerine epoksi kaplanabilir. Önemli olan kaplama kapılacak zeminin sağlamlığı ve yüzey pürüzlüğünün sağlanmış olmasıdır. Eğer zemin yeteri derecede sağlam değilse, zemin güçlendirilmelidir.